Ders çalışma

Hangi Üniversiteye Gideceğinizi Seçmenize Yardımcı Olacak 5 İpucu

Her şeyden önce, buraya kadar geldiğiniz için tebrikler! Bu makaleyi okuyorsanız, muhtemelen hayatınızın hangi üniversitenin sizin için doğru olduğuna nasıl karar vereceğiniz konusunda boğuştuğunuz bir noktadasınız.

Artık farklı okullara kabul edildiğinize göre, hangi teklifi kabul etmek istediğinizi seçmenin zamanı geldi. Hangi üniversiteye gideceğinizi seçmenize yardımcı olacak beş faydalı ipucu keşfetmek için okumaya devam edin…

Universiteders

Seçeneklerinizi gezin

Önce gezmeden ev alır mısınız? Muhtemelen değil. Dolayısıyla hangi üniversiteye gideceğinizi seçerken de aynı mantık geçerli olmalıdır.

Dört yıl boyunca kampüste olacaksınız ve nerede olursanız olun kendinizi rahat hissetmeniz önemlidir. Uzun bir ders gününden sonra, sizi yükselten bir ortamda olmak istersiniz. Kampüs turlarına çıktığımda, daha küçük kampüslerde kendimi daha rahat hissettiğimi bizzat gördüm. Pek çok kampüs sanal turlar sunuyor ama kampüsleri bizzat görünce hangi üniversitenin benim için en uygun olduğunu daha iyi anlayabildim

Her üniversitenin size akademisyenler dışında neler sunduğunu öğrenin

Derece bir derecedir. Elbette, bazı karşılaştırılabilir programların diğerlerine göre avantajları olacaktır, ancak çoğunlukla, hangi üniversiteden aldığınızdan bağımsız olarak bir Lisans derecesi aynı değere sahiptir.

Değişen şey, akademisyenler dışında kampüste sahip olduğunuz deneyimdir. Yapmaktan hoşlandığınız şeylerin bir listesini yapmanızı ve her kampüsün sahip olduğu fırsatları kontrol etmenizi öneririm. Bu liste farklı sporları, ders dışı etkinlikleri ve sosyal etkinlikleri içerebilir. Ayrıca, takip etmekle ilgilendiğiniz programla ilgili kariyer geliştirme fırsatlarını araştırmanızı öneririm.

Seçtiğiniz üniversitelerde okuyan kişilere ulaşın

Bu bilgi muhtemelen çevrimiçi bulabileceğiniz her şeyden daha dürüst olacaktır. Üniversite ile ilgili her konuda (profesörler, akademisyenler, ikametgâh, sosyal yaşam vb.) gerçek öğrencilerden ilk elden görüşler alarak, her bir üniversiteye gitmenin gerçekte nasıl bir şey olduğunu anlayabileceksiniz.

Bir akademik danışmanla derecenizin nasıl görünebileceğini tartışın

Derecenizin bitiş çizgisine ulaşma yolculuğu, hangi üniversiteye gittiğinize bağlı olarak farklı olabilir. Örneğin, bir akademik danışmanla konuşarak, her okulda bulunan farklı detaylar hakkında bilgi edinebileceksiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu